CERTYFIKAT „MAŁOPOLSKA – BEZPIECZNA TURYSTYKA”

Wychodząc naprzeciw turystom odwiedzającym Małopolskę, Krakowska Izba Turystyczna wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego opracowała Certyfikat “Małopolska – Bezpieczna Turystyka”. Ma on na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym Region w celach turystycznych. Działania te będą podejmowane wspólnie z instytucjami na co dzień odpowiadającymi za przestrzeganie porządku i bezpieczeństwa oraz samymi przedsiębiorcami.

Certyfikatem będą mogły posługiwać się podmioty turystyczne, dla których w obecnym czasie jednym z najistotniejszych celów jest utrzymanie i gwarancja najwyższych standardów sanitarnych, jak również szeroko rozumianego bezpieczeństwa podróżnych i wypoczywających w regionie.

W tym celu została nawiązana współpraca m.in. z Wojewódzką Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie i Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie. Działania te mają na celu jak najlepsze przygotowanie zasad certyfikacji oraz edukację przedsiębiorców. Dodatkowymi atutami będzie wypracowanie zachowań proekologicznych i ekobezpieczeństwa.

W ramach certyfikacji mogą się zgłaszać przedsiębiorcy oferujący swoje usługi na terenie Małopolski w zakresie obsługi turystów, w następujących kategoriach:

  1. Obiekty noclegowe, restauracje, miejsca oraz usługi działające w tzw. “branży spotkań”
  2. Atrakcje turystyczne
  3. Transport turystyczny
  4. Biura Obsługi Turystów – w tym punkty Informacji Turystycznej.

Należy dodać, że Certyfikat ma za zadanie promować szczególne miejsca i usługi wyróżniające się na terenie Małopolski, dzięki z któremu turyści będą mogli bez przeszkód z nich skorzystać. Certyfikat będzie promował firmy, miejsca, usługi turystyczne realizowane przy zachowaniu najwyższych norm bezpieczeństwa.

Udział w certyfikacji jest dobrowolny, a dzięki wsparciu finansowemu projektu przez Województwo Małopolskie – bezpłatny dla aplikujących przedsiębiorców.

Krakowska Izba Turystyki przy opracowaniu Certyfikatu – Małopolska Bezpieczna Turystyka realizując projekt wspólnie z Województwem Małopolskim zaprosiła do współpracy: Polską Organizację Turystyczną, Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie, Narodowy Fundusz Zdrowia Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie, Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Komendę Wojewódzką Straż Pożarną w Krakowie, Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie, Małopolską Organizacja Turystyczna.

Zgłoś swój obiekt

Krakowska Izba Turystyki
ul. Św. Anny 9/III p 31-008 Kraków

tel. 12 429 44 50
email: certyfikat@cmbt.pl